DJ na wesele Organizacja imprez

Kompleksowa obsługa techniczna imprez

Organizacja większej imprezy, jak koncert muzyczny, czy przedstawienie wymaga wiele zaangażowania i uwagi. Przede wszystkim, rozpocząć należy od kwestii formalnych. Niekiedy uzyskanie niezbędnych zgód i wypełnienie wszystkich formularzy zajmuje naprawdę sporo czasu. Trzeba też liczyć się z tym, że różne instytucje będą oczekiwały wyjaśnień, czy wprowadzenia zmian w planie. Organizator powinien przystąpić do tego typu czynności znacznie wcześniej, aby mieć sporo czasu na dopełnienie wszystkich formalności.

Bardzo ważny jest kontakt z artystą, który ma występować na koncercie lub z zespołem. Trzeba pamiętać o tym, że takie osoby są zwykle zajęte i może pojawić się problem z terminem. Do tego dochodzi oczywiście kwestia gaży oraz zapewnienia noclegu. Na głowie osoby organizującej imprezę jest tak wiele rzeczy, że kwestie typowo techniczne powinna ona pozostawić profesjonalistom, którzy znają się na takiej pracy.

Profesjonalna obsługa techniczna

Coraz więcej firm na rynku zajmuje się w profesjonalny sposób techniczną obsługą imprez masowych, takich jak koncerty. Decydując się na usługi takiej firmy można liczyć na:

  • budowę i przygotowanie profesjonalnej sceny oraz podestu,
  • dostarczenie prądu, jeżeli impreza odbywa się w warunkach zewnętrznych,
  • przygotowanie nagłośnienia oraz oświetlenia,
  • ochronę gości oraz występujących artystów.

Wiele zależy tu od konkretnej oferty, jaką przedstawi firma zajmująca się organizacją imprez. Niezwykle często takie firmy współpracują również z innymi zajmującymi się szeroko rozumianą rozrywką i dzięki nim można również wynająć telebimy, telewizory, czy samego dj-a, który zajmie się oprawą muzyczną przed koncertem.

Osoby zajmujące się obsługą techniczną koncertu muszą zorganizować wiele kwestii i dopiąć je na ostatni guzik. Zwykle są również licznie obecne podczas samego koncertu, dbając o to, aby wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku. Bez nich żaden koncert nie może się odbyć, ponieważ mało kto zna się na tak profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym.

Jak zachęcić gości do przybycia na koncert?

Organizując koncert przy pomocy profesjonalnej firmy, nie wolno zapominać o kwestiach marketingowych. Najlepszym krokiem jest wykorzystanie do reklamy dostępnych mediów. Można wykupić krótką reklamę w lokalnym radio, ponieważ nadal sporo osób go słucha i poszukuje w nim informacji kulturalnych. Największe możliwości stwarza jednak Internet oraz portale społecznościowe. Dzisiaj większość osób posiada swój profil na jednym z portali i to z niego czerpie wiele informacji. Bez żadnych kosztów można w ten sposób dotrzeć do tysięcy lokalnych użytkowników, którzy z pewnością zdecydują się na wspólną zabawę.

Dobrze jest postawić również na tradycyjne formy reklamy. Idealnie sprawdzają się plakaty wywieszone w mieście oraz ulotki wręczane przechodniom. Warto zaangażować młode osoby do ich roznoszenia, ponieważ nie trzeba im wiele zapłacić, a w ten sposób otrzymana ulotka rzadko jest wyrzucana do kosza. Odpowiednie nagłośnienie koncertu z pewnością pozytywnie wpłynie na jego odbiór i sprawi, ze znajdą się osoby, które chętnie zdecydują się na uczestnictwo.

Dobrym pomysłem jest też organizacja konkursu, w którym można wygrać wejściówki na koncert. Taki koncert można zorganizować w Internecie lub dla słuchaczy lokalnego radia. Jest to wspaniała promocja całej imprezy. Osoby, którym nie uda się wygrać biletów na koncert mogą zdecydować się na ich zakup za pośrednictwem sieci lub osobiście. Ważne, aby wiadomo było, gdzie są one dostępne i jaki jest ich koszt.